Carl Orff / Georges Bizet – Siim Aimla

CARMINA BURANA / CARMEN LOVES JAZZ

N 20. juuli, 2017

Sophie Witte (sopran), Frank Valentin (kontratenor), Rafael Bruck (bariton), Krefeld-Mönchengladbachi teatri segakoor ja sümfooniaorkester, Saaremaa Poistekoor (dirigendid Tiina Oks, Veikko Lehto), Estonian Dream Big Band

Dirigendid MARIA BENYUMOVA , MIHKEL KÜTSON

“Carmina Burana” laulud ülistavad armastust, pidutsemist ning loodust. Kuid manitsevad ka kuulajat, et elu on õnneratas – saatus võib olla nii meie poolt kui vastu. Nautigem Carl Orffi kuulsaimat lavateost, loodud keskaegsetest kloostriürikutest leitud tekstidele, mis ülistavad veini, naisi ning elurõõmu. Ladina keeles, eestikeelsete külgtiitritega (Carmina Burana)

Õhtu teises pooles kõlab Bizet´ surematu muusika eesti ühe tundlikuma harmooninärviga arranžeerija ning Estonian Dream Big Bandi hinge Siim Aimla seades.

Rein Rannap

NURJATU SAAR

Maailmaesiettekanne

R 14. Juuli & L 15. Juuli, 2017

Festivaliorkester, Rein Rannap ja rokkbänd, solistid Marko Matvere, Ott Lepland, Lenna Kuurmaa, Tõnis Mägi, Andrus Albrecht , Kristel Aaslaid, Eesti Rahvusmeeskoori lauljad, nukunäitlejad, tantsuartistid

Dirigent MARTIN SILDOS

“Olen katsetanud midagi rokkooperilaadset etendustes “Protsess” (1975) ja “Ahne naine” (1981), ja mõned katsed on olnud Nukuteatris. On ju minu lauludest kokku pandud ka Vanemuise etendus “Ruja”, aga need pole ooperid, neis liigutab tegevustikku dialoog, muusika on vahepaladeks. Nüüd aga, “Nurjatus saares”, lauldakse, lauldakse kogu aeg!“

Rein Rannap

Lastegala – Rogers / Hammerstein

HELISEV MUUSIKA

P 16. Juuli, 2017

1950- aastad olid Hollywoodi muusikalide kuldaeg, publik armastas teatrit, lavadel võidutses „Minu veetlev leedi“. Sestap polnudki väga üllatav kui 1958. aastal edukas heliloojast- sõnameistrist tandem Richard Rodgers ja Oscar Hammerstein II järjekordse lavateose algimpulsi otsinguil juhtusid lugema Maria von Trappi mälestusteraamatut. Nõnda sündiski lavalugu noorest naisest, kes satub guvernandiks lesestunud kapten von Trappi paljulapselisse perre.

Milles seisneb selle muusikali aegadeülene fenomen? Küllap selles, et teos viib meid kokku kauneid tundeid tekitavate teemadega- luulelise loodusülistusega, pesakonnatäie andekate lastega, armusidemete tekkimiste ja kõhklustega, säravate pidudega, mida ilmestab Rodgersi meeldejääv ja vaimukas muusika. Lavaloo taustaks on paraku aga vastuoluline aeg ajaloos.

Richard Wagner

LOHENGRIN

T 18. Juuli, 2017

Krefeld-Mönchengladbachi teater

Dirigent MIHKEL KÜTSON, Lavastaja ROBERT LEHMEIER, Kunstnik TOM MUSCH, Kostüümikunstnik KARINE VAN HERCKE (Belgia), Koormeister MARIA BENYUMOVA, Dramaturg ANDREAS WENDHOLZ, Saksa keeles, eestikeelsete külgtiitritega

Luikede saadetud paadil saabub Elsale appi müstiline ja särav rüütel Lohengrin. Mehe tingimuseks on, et naine ei päri kunagi tema päritolu ega nime kohta. Just siis, kui näib, et Elsa on leidnud oma elu õnne, seisab ta vastakuti tumedate salasepitsustega. Elsa murrab lubadust ning rüütel lahkub igaveseks …

Just selline muinasjutt on Richard Wagneri veetlevaim ja kauneima muusikaga ooper. Harvaesitatav ning suurejooneline teos on ideaalne nii Wagneri talendi andunud austajaile kui neile, kes helilooja muusikaga alles argsi tutvust sobitavad.
Etenduse or. kestus 4 t 30 min

Pietro Mascagni

TALUPOJA AU (Cavalleria Rusticana)

K 19. juuli, 2017. | 20.00

Krefeld-Mönchengladbachi teater, Dirigent MIHKEL KÜTSON

Lavastaja FRANÇOIS DE CARPENTRIES, Kunstnik SIEGFRIED E. MAYER, Kostüümikunstnik KARINE VAN HERCKE, Koormeister MARIA BENYUMOVA, Dramaturg ULRIKE AISTLEITNER, Itaalia keeles, eestikeelsete külgtiitritega

“Talupoja au” (Cavalleria rusticana) on lugu armastusest, ihast, verevaenust ja reetmisest. Ooper on tulvil kirglikke tundeid, muusika pakatab helilooja nooruslikust elujõust. Mascagnil ei õnnestunud hiljem oma noorpõlve edu korrata, kuid just sellest ühevaatuselisest ooperist piisab, et kindlustada autorile surematus muusikaloos.

Giacomo Puccini

GIANNI SCHICCHI

K 19. juuli, 2017. | 20.00

Krefeld-Mönchengladbachi teater

Dirigent MIHKEL KÜTSON, Lavastaja FRANÇOIS DE CARPENTRIES, Kunstnik SIEGFRIED E. MAYER, Kostüümikunstnik KARINE VAN HERCKE , Koormeister MARIA BENYUMOVA, Dramaturg ULRIKE AISTLEITNER, Itaalia keeles, eestikeelsete külgtiitritega

“Gianni Schicchi” tegevustik keerleb ümber jõuka mehe päranduse. Kui Buoso Donati sureb, selgub tema pärijatele, et vana mees on kogu oma vara kloostrile pärandanud. Rahahädas perekond pöördub Gianni Schicchi poole, lootes kelmi abiga testamenti võltsida. Kas nende plaan ka õnneks läheb …? Giacomo Puccini koomilises meistriteoses kõlavad helilooja vaimukad ansamblinumbrid ning armastatud aaria “O mio babbino caro”.

Giuseppe Verdi

MASKIBALL

R 21. juuli, 2017 | 20.00

Krefeld-Mönchengladbachi teater

Dirigent MIHKEL KÜTSON

Ooperi “Maskiball” algversioon, mis tugines ajaloolisele vahejuhtumile reeturlike rootsi õukondlaste seas, solvas itaalia tsensoreid sedavõrd, et oma loodu lavale toomiseks tuli Verdil koos libretistiga lennutada ooperi tegevustik üle Atlandi ookeani Bostonisse.
Vast polegi oluline, kus ja millal intriig aset leiab – “Maskiball” on üks Verdi kaunimaid teoseid, selle armastuslugu üks kirglikemaid suure itaallase ooperiloomingus.
Itaalia keeles, eestikeelsete külgtiitritega

ALEXELA OOPERIGALA

L 22. juuli 2017

AIN ANGER (bass), PRIIT VOLMER (bass), Eesti Rahvusmeeskoor, Krefeld-Mönchengladbachi teatri solistid, segakoor ja sümfooniaorkester

Dirigendid KRISTIINA POSKA, MIHKEL KÜTSON

Krefeldi ja Mönchengladbachi teater on Saksamaa vanim mitme-žanri-teater, mille repertuaar ulatub suursugustest ooperilavastusest intiimsete draamalavastusteni. Alates 2010. aastast on teatri kunstiliseks juhiks Michael Grosse.

Juba 65 aastat on Alam-Rheini piirkonna naaberlinnad Krefeld ja Mönchengladbach ühendanud rahalised vahendid, et võimaldada 500 põhikohaga teatritöötajal, mõlemas linnas tegutseval ooperimajal, kahel stuudiosaalil ning kontserdisaalil piirkonna publikule rõõmu tuua. Liitteatri koosseisu kuuluvad ooperiteater, balleti- ja draamatrupp ning täissuuruses sümfooniaorkester.

Teatri üheksakümneliikmeline sümfooniaorkester (Niederrheinischen Sinfoniker) töötab eestlasest kunstilise juhi Mihkel Kütsoni käe all. Lisaks iseseisvale kontserdihooajale osaleb orkester ooperi- ja balletietenduste ettekannetel nii Krefeldi kui Münchengladbachi ooperiteatrites.

Krefeldi ja Mönchengladbachi teatri hooajas on keskmiselt 22 uuslavastust ja 21 repertuaarilavastust, lisaks mitmekesine sümfoonilise muusika, koori- ning kammerkontsertide programm, mida külastab aastas kokku ligemale 222 500 vaatajat- kuulajat.

Krefeldi ja Mönchengladbachi ooperiteater, mille koosseisus on 20 põhikohaga solisti ning 35 kooriartisti, on tuntud ja hinnatud kaugemalgi koduse liidumaa piiridest. Ooperiteatri kunstilise juhi, lavastaja Andreas Wendholzi juhtimisel esitatakse nii ooperiklassikat kui uudisteoseid ning ooperiliteratuuri haruldasemaid teoseid. Viimaste suuremate rahvusvahelist kiitust pälvinud õnnestumiste hulgas on Verdi harva esitatav ooper “Stiffelio“ ja Wagneri ooper “Rienzi“. Ooperiteater tegeleb järjekindlalt noorte talentide otsimise ning toetamisega. Iga-aastane toetusstipendium võimaldab viiel värskelt kooli lõpetanud lauljal osaleda teatri ooperistuudio töös, et omandada edasiseks karjääriks nii vajalikku repertuaari ning lavakogemust.

Krefeldi ja Mönchengladbachi teatri draamajuht on Matthias Gehrt ning balletijuht koreograaf Robert North.

OPERA ROYAL

N 20. juuli, 2017 | 23.00-03.00

R 21. juuli, 2017 | 23.00-03.00

L 22. juuli, 2017 | 23.00-04.00

Kesköösalong OPERA ROYAL Kuressaare lossihoovis

Uksed avatakse kell 23.00

Programm algab peale etenduse lõppu ooperitelgis.

 

Pilet sisaldab laua broneeringut ka etenduste vaheajal ning kerget õhtueinet öösalongis