Tere tulemast ooperisaarele!

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja. Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus.

Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid. Selle suve festivali peakülaline on Moskva Helikon Opera, tuues külakostiks kaasa Tšaikovski ooperi “Padaemand”, Verdi armastatud ooperi “Nabucco”, Poulenci “Karmeliitide dialoogid” ning Kurt Weilli kammerooperi “Seitse surmapattu”. Ülipopulaarseks on saanud ka laupäevaõhtune galakontsert, kus esitatakse tuntud ooperiaariaid. 2019. aasta suvise ooperifestivali raames toimub ka maailma esiettekanne – kontsertetendus “Mr Georg Ots”. 21. märtsil 2020 täitub 100 aastat eesti armastatud ja mitmekülgselt andeka ooperi- ja operetisolisti, lavastaja ja näitleja Georg Otsa sünnist. Kontsertetendus on lugupidamisavaldus Moskva Helikon-Opera poolt suure kunstniku elutööle.

Asukoha ja esmaklassilise  programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival: 50% piletitest ostetakse ära juba programmi avalikustamisel aasta enne etendusi ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Saaremaa Ooperipäevad pika traditsiooniga korraldatav rahvusvahelise järjepidevusega ooperi festival. Selle eesmärgiks on tutvustada tipptasemel esitatava muusika abil Kuressaare linna kui atraktiivset ja romantilist Eesti kultuuriturismi sihtkohta.